P. 56

ŠPORT IN REKREACIJA

STRELSKO DRUŠTVO DUŠAN POŽENEL REČICA Z NAJVEČ NASTOPI IN NAJVEČ

MEDALJAMI NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Z 32. državnim prvenstvom v streljanju   šču nastopili strelci s puško. V kategori-  Poženel si je pristreljala naslov državne
       z zračnim orožjem, ki je potekalo od 22.   ji članov je Nik Matek osvojil 22., Urban   prvakinje  v  kategoriji  starejših  deklic,
       do 23. aprila v Ormožu, se je zaključila se-  Mekše 35. in Marjan Kalin 44. mesto. V   Emma Šmerc 9. in Tija Pevec 10. mesto.
       zona 2022/23. Letos je bilo tekmovanje t. i.   ekipni kategoriji so osvojili 8. mesto. Pri   Najstarejši med najmlajšimi, to so kade-
       »veliko državno prvenstvo«, kar pomeni,   mladinkah je nastopila Nika Zupanc, ki   ti, so si priborili ekipno 3. mesto. Posa-
       da se je v teh dneh tekmovalo v vseh ka-  je osvojila 21. mesto.                 mezno Gašper Kajtna Poženel 7., Tilen
       tegorijah - od najmlajših do najstarejših.   V nedeljo pa so strelske linije čakale   Zidanšek 11. in Jonas Laznik 15. mesto.
       Svoje tekmovalce je seveda imelo tudi SD   najmlajše tekmovalce – od mlajših deč-  V kategoriji kadetinj sta na odru za zma-
       DPR. Ne samo to – bili smo društvo z naj-  kov/ic do kadetov/inj. »Jutranjiki« so bili   govalce stali obe naši tekmovalki – Eva
       več prijavljenimi nastopi (33).         tokrat najmlajši. Za naše društvo je na-  Vodopivec si je pristreljala srebrno, Anja
         V soboto je potekalo tekmovanje v     stopil Timi Čeperlin, ki je osvojil 7. mes-  Jager bronasto medaljo.
       članskih in mladinskih kategorijah. Dr-  to. V kategoriji dečkov je najboljši rezul-  Poleg tega, da smo bili društvo z naj-
       žavno prvenstvo so otvorili strelci s pi-  tat dosegel Gašper Kajtna Poženel, ki je   več nastopi, smo bili tudi društvo z naj-
       štolo. Z zmago v kvalifikacijskem delu   dosegel 21., Hal Drame Hrastnik 24., Taj   več  prejetimi  medaljami  (prvo  mesto
       se je v finale (člani) uvrstil Jože Čeper.   Ojsteršek 25., Gal Šenjug 35. in Samo   smo si delili s SD I. Pohorski bataljon
       Z odličnim streljanjem je dosegel zmago   Kustura 36. mesto. V kategoriji starejših   Ruše). Naši tekmovalci so si priborili 10
       tudi v finalu in tako postal državni prvak.   deklic smo imeli zmagovalko, zlato me-  medalj – 5 zlatih, eno srebrno in 4 brona-
       S Petrom Tkalcem, ki je osvojil 15. mesto,   daljo in s tem naslov državne prvakinje je   ste. Lahko rečemo, da je bilo to državno
       in Petrom Jenkom, posamezno 27. mes-    osvojila Pia Matek, Zala Kajtna Poženel   prvenstvo za naše društvo zelo uspešno
       to, so postali ekipni članski državni pr-  je dosegla 14. in Klara Kokotec Tovornik   in da so tekmovalci potrdili dobro formo
       vaki. Naslov ekipnih državnih prvakinj je   19. mesto. Ekipno so osvojile 5. mesto. V   in rezultate, ki so jo/jih kazali skozi sezo-
       uspelo osvojiti tudi našim članicam, po-  kategoriji serijska zračna puška starejši   no. Še en biser na ogrlici dokazov, da kot
       samezno je bila najboljša Ksenija Vodo-  dečki je naša ekipa osvojila bronasto me-  društvo delujemo odlično. Po končani
       pivec, ki je osvojila 9. mesto (do uvrsti-  daljo, posamezno Simon Schuller prav   sezoni tekmovanj z zračnim orožjem so
       tve v finale ji je zmanjkal en krog), Jagoda   tako bronasta medalja, Matjaž Lipovšek   pred nami tekmovanja v streljanju z ma-
       Tkalec je osvojila 11. mesto, Valerija Ku-  12., Maks Koritnik 24. mesto. Popoldan   lokalibrskim orožjem in prepričani smo,
       fner 16. mesto. V kategoriji mladincev je   so na strelske linije stopili še strelci s pi-  da bomo tudi s teh tekmovanj poročali o
       naše društvo zastopal Aleks Korun, ki je   štolo.  Vid  Vorina  je  v  kategoriji  starej-  odličnih rezultatih.
       osvojil 9. mesto. Popoldne so na streli-  ših dečkov osvojil 9. mesto. Zala Kajtna                         Saška Maček