P. 58

ŠPRT IN REKREACIJA

REČIŠKI STRELCI Z NAZIVOM »NAJBOLJŠE STRELSKO DRUŠTVO ZA LETO

2021« USPEŠNO ZAKLJUČUJEJO MINULO TEKMOVALNO SEZONO

Leto 2021 se počasi izteka, zato smo se   osvoji 5 odličij. Seveda ne smemo poza-
       v društvu odločili, da zelo uspešno tek-  biti omeniti tudi drugi del ekipe, ki skrbi,
       movalno sezono 2020/2021 opišemo v      da se dobro dela tudi v ekipi puškašev.
       številkah. Pod vsa tekmovanja smo pote-  Ekipo zračna puška in malokalibrska pu-
       gnili črto in prišli do zelo zanimivih re-  ška sestavljajo Iza in Zoja Kalin ter Nika
       zultatov. Koronavirus je ponovno dodob-  Zupanc. Dekleta so na državnem prven-
       ra zamajal stebre športnega streljanja. Tik   stvu z malokalibrsko puško tako leže kot
       pred začetkom sezone v streljanju z zrač-  trojni položaj 3x20 postale ekipne držav-
       nim orožjem smo bili pahnjeni v zaprtje   ne prvakinje. Na državnem prvenstvu v
       države in tudi prepoved izvajanja trenin-  streljanju z zračno puško je naš najmlajši
       gov ter tekmovanj. Premor od treningov   član Gašper Kajtna Poženel postal držav-
       in tekmovanj, dolg skoraj štiri mesece, je   ni prvak v kategoriji mlajši dečki, drugo
       z izjemo pri posameznikih, pustil določe-  mesto je osvojil Matjaž Lipovšek. Pri ka-
       ne posledice. S februarjem se je na špor-  detih je posamezno tretje mesto osvo-    Je pa bilo leto 2021 prelomno tudi za
       tnem področju malo popustilo, dovoljeni   jil Blaž Strnad, ekipa kadetov je ekipno   nas kot organizatorje. Naj vas spomnimo,
       so bili treningi registriranim tekmoval-  osvojila  drugo  mesto.  Skupno  so  naj-  da smo novembra 2019 uradno otvorili
       cem v članski kategoriji. V spomladan-  mlajši osvojili  kar sedem odličij. Sezona   prenovljeno strelišče v Hudi jami, ki lah-
       skih mesecih so se pričela tekmovanja   streljanja se je nadaljevala brez premora,   ko s sodobno opremo konkurira večjim
       tudi v mlajših kategorijah. Strelci naše-  kajti začela so se kvalifikacijska tekmova-  mednarodnim streliščem. Pomembno
       ga društva od najmlajših kategorij in vse   nja z malokalibrskim orožjem, kjer smo   ni samo to, da je sodobno opremljeno z
       do članskih vrst smo vsa tekmovanja, ki   rečiški strelci dominirali prav v vseh di-  dvanajstimi SIUS elektronskimi tarčami
       so bila razpisana pod okriljem SZS, kon-  sciplinah. Na državnem prvenstvu, kate-  na 25 in 50 metrov, ampak tudi, da je bilo
       čali na stopničkah. V članski 1A državni   rega organizator smo bili domačini, smo   s prenovo v prvi vrsti poskrbljeno za var-
       ligi smo po spremenjenem tekmovalnem    skupno osvojili kar enajst odličij, od tega   nost in za zmanjšanje hrupa.
       sistemu dvobojev osvojili končno drugo   sedem zlatih, tri srebrne in eno bronas-   Letos smo šli še korak dlje in se prijavi-
       mesto.  Posamezno je  slavil Jože  Čeper,   to medaljo. Za nameček je članska ekipa   li na razpis za izvedbo tekmovanja Lapua
       drugo mesto pa je pripadlo Petru Tkalcu.   postavila še državni rekord s standard pi-  European cup pištola 25 m, za kar smo
       V mlajši kategoriji kadeti/nje je ekipa ka-  štolo. Po vseh zbranih rezultatih, katere   bili tudi izbrani in smo tekmovanje avgu-
       detov osvojila končno tretje mesto, Aleks   vsako leto pripravi Strelska zveza Slove-  sta tudi zelo uspešno izpeljali. Tekmova-
       Korun je posamezno osvojil tretje mesto,   nije, je Strelsko društvo Dušan Poženel   nja so se udeležili tekmovalci iz sedmih
       pri kadetinjah je bila Anja Jager druga. V   Rečica letos postalo že 16. najboljše strel-  evropskih držav. Dobri rezultati so poka-
       mesecu juniju je sledilo državno prven-  sko društvo v samostojni Sloveniji. Na   zali, da je strelišče odlično pripravljeno in
       stvo za članice in člane, ko smo strelci   podelitvi priznanj najboljšim strelcem za   primerno za tekmovanja mednarodnega
       osvojili dve odličji. Ekipa članov je pos-  leto 2021 je med člani Jože Čeper osvojil   kova.  Kot člana Slovenske reprezentance
       tala državni prvak, članice pa so osvoji-  tretje mesto, med kadetinjami pa je prvo   sta na tem tekmovanju sodelovala naša
       le tretje mesto. Posamezno je Peter Tka-  mesto osvojila Zoja Kalin.             strelca Peter Tkalec in Jože Čepar. Slednji
       lec osvojil četrto mesto, Jože Čeper je bil   Podeljena bodo tudi posebna prizna-  je osvojil kar nekaj odličnih rezultatov in
       sedmi. Pri članih je Jagoda Tkalec osvo-  nja. Peter Tkalec bo od Strelske zveze Slo-  medalj. Na finalu Lapua European cup v
       jila  sedmo mesto. Državno  prvenstvo  s   venije prejel zlato priznanje za 45 let de-  Francoskem Lyonu je Čeper osvojil sre-
       pištolo na 50 m v Pragerskem je ekipa   lovanja v strelstvu. Peter je v svoji bogati   brno medaljo. Z organizacijo European
       Rečice  osvojila  prvo  mesto, Jože Čeper   strelski karieri, poleg svojega požrtvo-  cupa smo Evropsko federacijo ESC prep-
       pa je postal državni prvak. Skupno smo   valnega dela v društvu, nanizal kar nekaj   ričali, da znamo organizirati in izpeljati

odličnih uspehov na domačih in medna-    tudi tako velike in zahtevne projekte. Za
                                               rodnih tekmovanjih. Peter Tkalec je edi-  svoje delo smo bili nagrajeni, da v letu
                                               ni strelec s pištolo, ki mu je uspelo v vseh   2022 ponovno organiziramo tekmovanje
                                               pištolskih disciplinah postati državni pr-  Lapua European cup pištola 25 m.
                                               vak. Na državnih prvenstvih pa velja že     Organizirali smo tudi dva kvalifikacij-
                                               za starega prekaljenega mačka, ki nobeno   ska turnirja s pištolo na 25 m za vse disci-
                                               leto ne odide domov brez medalje. Med    pline in kategorije. Prav tako nam je bila
                                               dobitniki priznanj bo tudi Valerija Ku-  s strani SZS dodeljena izvedba državnega
                                               fner,  ki  bo  prejela  srebrno  priznanje  za   prvenstva s pištolo na 25 m. Vse projekte
                                               svojo požrtvovalnost v strelskem špor-   smo izpeljali brez napak, kar kaže, da v
                                               tu in za vse svoje odlične rezultate, ki jih   društvu delamo odlično.
                                               je dosegla v svoji strelski karieri, tako na   V mesecu novembru nam je z lastnimi
                                               domačih, kakor tudi na tekmovanjih iz-   sredstvi uspelo kupiti še šest SIUS elek-
                                               ven slovenskih meja. Če se spomnimo      tronskih tarč za zračno strelišče. Sodob-
                                               je, je Valerija Kufner leta 1989, takrat s   no opremljeno strelišče ne daje vrhun-
                                               Heleno Lavrinc in Ksenijo Maček, posta-  skih rezultatov samo na tekmah, vse se
                                               la ekipna državna prvakinja Jugoslavije.   začne s treningi. Treningi v vrhunskem