Page 58 - LaskiBilten_st95_NR
P. 58

ŠPORT IN REKREACIJA

nasto medaljo v skupnem seštevku je      li našemu društvu mali prehodni pokal
                                               uspelo dobiti Zoji Kalin, Nik Matek je   zračna pištola. V kategoriji zračna puška
                                               osvojil 10., Iza Kalin 28. mesto, Urban   smo osvojili 14. mesto. V boju za skupno
                                               Mekše 29., Nika Zupanc 43. mesto. Na     uvrstitev (zračna puška + zračna pištola)
                                               stopničke se jim je uspelo uvrstiti tudi   smo postali pokalni podprvaki.
                                               ekipno, zasedli so 3. mesto. Popoldne pa    Če naredimo povzetek – v skupnem
                                               so sezono zaključili še tekmovalci 1. A   točkovanju vseh državnih lig 2022/23 so
                                               državne lige. Uspešen zaključek, saj smo   si naši strelci pridobili 10 medalj (4 zlate,
                                               lahko vse tri naše tekmovalce spremljali   1 srebrna in 5 bronastih) in 5 ekipnih uvr-
                                               in za njih navijali v finalu, kjer si je Pe-  stitev med najboljše 3 (tri ekipne zmage in
                                               ter Tkalec priboril srebrno medaljo. Na-  dve tretji mesti), mali prehodni pokal in
                                               slov ligaškega prvaka za sezono 2022/23   naslov pokalnih podprvakov Slovenije in
                                               je uspelo pridobiti Jožetu Čepru, Peter   to je dokaz, kako zelo uspešna sezona je
       naše  društvo  tekmovala tudi Jonas  La-  Tkalec se je uvrstil na 5., Jagoda Tkalec
       znik, posamezno 9. mesto, in Lukas Vo-  je osvojila 7., Peter Jenko 38. mesto. Prav   za našimi tekmovalci. Vsi dosežki so re-
                                                                                        zultat trdega dela tekmovalcev in trener-
       dišek, posamezno 20. mesto. V kategoriji   tako so naši člani osvojili tudi naziv eki-  jev. Že se veselimo uspehov v naslednji se-
       mladincev je tekmoval Aleks Korun, ki je   pnih ligaških prvakov. Kot že omenjeno,   zoni, še prej pa tekmovalce čaka vrhunec
       osvojil 12. mesto (zaradi zdravstvenih te-  tekmovalci za društvo skozi sezono zbi-  sezone – državno prvenstvo v streljanju z
       žav je žal moral izpustiti tri kola lige, si-  rajo točke in se borijo za mala prehodna   zračnim orožjem – in sezona tekmovanj
       cer bi bil precej višje).               pokala ter naslov pokalnih prvakov Slo-  v streljanju z malokalibrskim orožjem.
         Nedeljsko dopoldne je bilo rezervira-  venije. Tekmovalci s pištolo so poskrbeli
       no za tekmovalce 1. B državne lige. Bro-  za skoraj 20 točk prednosti ter priskrbe-                        Saška Maček

ŠPORTNO AKTIVNO                                                                  925 kegljev in tako zasedla 1. mesto, pred
                                                                                        ekipo DU Rimske Toplice z 897 podrtimi
       DU REČICA                                                                        keglji in tretje uvrščeno ekipo DU Šen-

trupert s 667 podrtimi keglji. Tudi med
         Zdrav duh v zdravem telesu, je rek-                                            posameznki smo bili zelo uspešni. V
       lo, ki še kako drži za člane Društva upo-                                        moški konkurenci je zmagal naš član Vili
       kojencev Rečica. Športna sekcija je med                                          Kozmus. Uspeh pa sta v ženski konku-
       najbolj aktivnimi, kjer člani dosegamo                                           renci z 2. in 3. mestom dopolnili Marina
       vidna mesta v različnih športnih discipli-                                       Šmauc in Magda Podbevšek.
       nah. V mesecu marcu je bila zelo uspešna                                            Ekipa se redno udeležuje treningov
       kegljaška ekipa. Udeležili smo se tekmo-                                         na kegljišču Golovec. Veseli bomo, če se
       vanja za Pokal občine Laško, v organiza-                                         nam pridruži še kdo. Prav tako obvešča-
       ciji KK Laško, na kegljišču Golovec. Eki-                                        mo člane, da smo pričeli z nordiijsko
       pa v postavi: Vili Kozmus, Jože Kotnik,                                          hojo. Vse naše upokojence vabimo, da
       Pavle Podbevšek in Magda Podbevšek je                                            se nam pridružite v čim večjem številu.
       osvojila odlično 2. mesto. Naša članica                                          Dobimo se vsak četrtek ob 9. 30 pri Sin-
       Magda Podbevšek je v ženski konkurenci   ena tekma v kegljanju, občinsko tekmo-  dikalnem domu v Hudi Jami. Gibanja in
       prav tako zasedla 2. mesto.             vanje Društev upokojencev občine La-     dobre družbe ni nikoli preveč.
         V organizaciji našega društva, pa je   ško. Naša ekipa v postavi: V. Kozmus, J.
       bila prav tako na Golovcu, izvedena še   Kotnik, J.Turnšek, P. Podbevšek je podrla                     Magda Podbevšek

8. POHOD ANTON TANC                                          Zabrežu in se spustili k Arkadam - svetim skalam našega po-